دوشنبه 05 تیر 1396

از کمک به ستمدیدگان و مظلومان دریغ نکنیم

از کمک به ستمدیدگان و مظلومان دریغ نکنیم

 

نماینده ولی فقیه در خطبه های نماز عید سعید فطر فرمودند : خداوند روز عید فطر را روز عزت و سربلندی قرار داده است. زیرا هر زمان که خداوند نعمت بزرگی را به انسان کرامت میکند به شکرانه آن نعمت، عیدی برپا می شود. 

ایشان افزودند: وظایف ما در این عید سعید تنها شادی کردن و صله رحم بجا آوردن نیست. بلکه پرداخت زکات فطره از امور واجب الهی است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.  

حضرت آیت الله موسوی جزایری در ادامه خطبه ها با توجه به اهمیت اجتماعات در اهواز، اذعان داشتتد: اجتماعات، اعم از اجتماعات دینی- سیاسی در اهواز ، در کشورهای عربی با بررسی های خاصی مطرح و بطور کل بازخوردی بین المللی دارد. 

امام جمعه اهواز با اشاره به واقعه تروریستی اخیر در تهران، خاطر نشان کردند:
"النعمه اذا فقدت عرفت " که با توجه به این حدیث، زمانی قدر نعمتی را میدانیم که آنرا از دست دهیم. لذا حادثه تروریستی اخیر از الطاف خفیه پروردگار بود. و ما گاهی به تلنگر احتیاج داریم تا از خواب غفلت بیدار شویم. 

ایشان با توجه به هوشیاری دستگاه های سیاسی و اطلاعاتی و همچنین آگاهی بالای مردم، فرمودند :  پاسخ موشکی سپاه به گروهک های تروریستی تنها زنگ خطری برای آنان بود. و چنانچه بار دیگر این گروهک ها خیال خامی در ذهن خویش بپرورند، قطعا به ازای هر یک نفر شهید، ده موشک به آنها خواهیم زد.

نماینده ولی فقیه افزودند: همانطور که در زمان برخی از پیامبران، عذاب الهی به شکل سیل و یا زلزله نازل میشد. امروزه نیز عذاب الهی توسط موشکهای سپاه بر سر دشمن فرود آمد.  

حضرت آیت الله موسوی جزایری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید تهرانی مقدم، خاطر نشان کردند : ما تنها به خداوند متعال توکل کردیم و ساخت این موشک ها نیز با عنایت پروردگار و تلاش بسیجیان همیشه در صحنه بوده است. همانطور که خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: 

فَسَتَذْکُرُونَ مَا أَقُولُ لَکُمْ وَأُفَوِّضُ أَمْرِی إِلَى اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ بَصِیرٌ بِالْعِبَادِ ‏

‏به زودی آنچه من به شما می‌گویم به خاطر خواهید آورد ( و به صدق گفتار من پی خواهید برد ) . من کار و بار خود را به خدا وا می‌گذارم و حوالت می‌دارم . خداوند بندگان را می‌بیند ( و پندار و گفتار و کردارشان را می‌پاید ) 
(غافر/۴۴ )

امام جمعه اهواز یادآور شدند: اکنون که ما در امنیت و آرامش به اقامه نماز عید پرداختیم، دیگر کشورهای عربی از جمله عراق، سوریه، بحرین و بخصوص یمن در ناامنی به سر میبرند. 

ایشان افزودند : آیت الله اختری، رئیس مجمع جهانی اهل بیت، در نامه ارسالی خود به ما، از ائمه جمعه ضمن حمایت از مردم مظلوم در برابر حملات دشمن، تقاضای کمک مالی کرده است. 

نماینده ولی فقیه در خوزستان خاطر نشان کردند : شایسته است که هر آنچه که در توان داریم از کمک به مردم ستم دیده دریغ نکنیم و از همگی شما تقاضا دارم که به شماره حساب داده شده، آنان را مورد حمایت خود قرار دهید. 

 

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)