پنج شنبه 01 تیر 1396
در نشست هیأت امنای باغ موزه دفاع مقدس خوزستان

پس از سی سال ،‌ مکان مناسبی از سوی شهرداری اهواز جهت تاسیس باغ موزه در اختیار این مجموعه قرار گرفت

 پس از سی سال ،‌ مکان مناسبی از سوی شهرداری اهواز جهت تاسیس باغ موزه در اختیار این مجموعه قرار گرفت

 

 

حضرت  آیت الله موسوی جزایری،  در نشست هیأت امنای باغ موزه دفاع مقدس خوزستان که در بیت ایشان برگزار شد، فرمودند: دفاع مقدس ما در جنگ تحمیلی، از مصادیق جنگ نبود بلکه جهاد فی سبیل الله بود و ما با دفاع خود، در برابر کفر جهانی به تکلیف شرعی خود عمل کردیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان افزودند: همه نیروهای نظامی، بخصوص نیروهای مردمی که نقش بسزایی در تامین نیازهای جبهه ها داشتند، با سختی های زیاد، پیروزی و سربلندی را به ارمغان آوردند .

ایشان خاطر نشان کردند: ملت ما هم وارث پیروزی و عزت است هم وارث ایثارگران و شهدا می باشد. لذا جانبازان و ایثارگران یادگاران هشت سال دفاع مقدس هستند و هر کدام از خانواده های شهدا نیز خود باغ موزه ای بزرگ محسوب می شوند.

امام جمعه اهواز با بیان اینکه در همه جای جهان آثار جنگ در یک موزه نگهداری می شود، خاطرنشان کرد: بالاخره پس از سی سال ،‌ مکان مناسبی از سوی شهرداری اهواز جهت تاسیس باغ موزه در اختیار این مجموعه قرار گرفت.

حضرت آیت الله موسوی جزایری خواستار شدند: با حمایت هر کدام از ادارات و سازمان های دولتی و همچنین  جمعی از خیرین، در ساخت باغ موزه دفاع مقدس همکاری کنیم.

ایشان با اشاره به آیه «وَتعَاوَنُواْ عَلَى الْبرِّ وَالتَّقْوَى» تصریح کردند: حرکت انقلاب اسلامی از روز اول بر اساس این آیه آغاز شد و به سرانجام رسید.

 

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)