پنج شنبه 01 تیر 1396
سحرخیزان 26 ماه مبارک رمضان در ادامه شرح فریضه هایی از زیارت جامعه کبیره

پیامبران و ائمه ی اطهار علیهم السلام، برای یک هدف آمده اند و آن دعوت به سوی خداست

پیامبران و ائمه ی اطهار علیهم السلام، برای یک هدف آمده اند و آن دعوت به سوی خداست

 

حضرت آیت الله موسوی جزایری در ادامه شرح زیارت جامعه کبیره افزودند : "مَنِ اتَّبَعَكُمْ فَالْجَنَّةُ مَأْوَاهُ وَ مَنْ خَالَفَكُمْ فَالنَّارُ مَثْوَاهُ 
مَنْ جَحَدَكُمْ كَافِرٌ وَ مَنْ حَارَبَكُمْ مُشْرِك 8وَ مَنْ رَدَّ عَلَيْكُمْ فِي أَسْفَلِ دَرْكٍ مِنَ الْجَحِيمِ أَشْهَدُ أَنَّ هَذَا سَابِقٌ لَكُمْ فِيمَا مَضَى وَ جَارٍ لَكُمْ فِيمَا بَقِيَ وَ أَنَّ أَرْوَاحَكُمْ وَ نُورَكُمْ وَ طِينَتَكُمْ وَاحِدَةٌ طَابَتْ وَ طَهُرَتْ بَعْضُهَا مِنْ بَعْضٍ..

کسی که از شما پيروی كرد،بهشت جاى اوست و هركه با شما مخالفت ورزيد،آتش جايگاه اوست؛ هركه منكر شما شد كافر است و هر كه با شما جنگيد مشرك است؛ هر كه رد حكم شما كرد در پست‏ ترين دركات جهنم است گواهى مى‏ دهم كه اين مقام براى شما هميشه در سابق و لاحق زمان بوده و خواهد بود و نيز گواهى مى ‏دهم بر اينكه ارواح عاليه شما و نورانيت و طينت پاك شما ائمه طاهرين يكى است و آن ذوات طيب و طاهر عين يكديگرند"

ایشان فرمودند: پیامبران و ائمه ی اطهار علیهم السلام با هم فرقی ندارند و همه برای یک هدف آمده اند و آن دعوت به سوی خداست.

«آمَنَ الرَّسُولُ بِمَا أُنزِلَ إِلَيْهِ مِن رَّبِّهِ وَالْمُؤْمِنُونَ كُلٌّ آمَنَ بِاللّهِ وَمَلآئِكَتِهِ وَكُتُبِهِ وَرُسُلِهِ لاَ نُفَرِّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مِّن رُّسُلِهِ. (البقره/ ۲۸۵)

پیامبر، به آنچه از سوی پروردگارش بر او نازل شده، ایمان آورده است. و همه مؤمنان (نیز)، به خدا و فرشتگان او و کتابها و فرستادگانش، ایمان آورده‌اند؛ (و می‌گویند:) ما در میان هیچ یک از پیامبران او، فرق نمی‌گذاریم. و (مؤمنان) گفتند: «ما شنیدیم و اطاعت کردیم. پروردگارا! (انتظارِ) آمرزش تو را (داریم)؛ و بازگشت (ما) به سوی توست.

إِنَّ الَّذينَ يَکْفُرُونَ بِاللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ يُريدُونَ أَنْ يُفَرِّقُوا بَيْنَ اللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ يَقُولُونَ نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَ نَکْفُرُ بِبَعْضٍ وَ يُريدُونَ أَنْ يَتَّخِذُوا بَيْنَ ذلِکَ سَبيلاً /ولئِكَ هُمُ الْكافِرُونَ حَقًّا وَ أَعْتَدْنا لِلْكافِرینَ عَذابًا مُهینًا. (نساء / ۱۵۰-۱۵۱)

کسانی که خدا و پیامبرانِ او را انکار می کنند ، و می خواهند میان خدا و پیامبرانش تبعیض قائل شوند ، و می گویند: «به بعضی ایمان می آوریم ، و بعضی را انکار می کنیم» و می خواهند در میان این دو ، راهی برای خود انتخاب کنند/آنها کافران حقیقی‌اند؛ و برای کافران، مجازات خوارکننده‌ای فراهم ساخته‌ایم.

حضرت آیت الله موسوی جزایری تاکید کردند: باید در برابر همه ی رسولان الهی و 12 امام معصوم علیهم السلام سر تسلیم فرود آورد و به طور کامل از آنها پیروی کرد.

ایشان در ادامه به روایتی از طبرسی در کتاب الاحتجاج، اشاره کردند:
پیامبر (ص) فرمود: یا علی انت و ائمه من ولدک حجج الله فی الخلقه و اعلام فی بریه.. من انکر واحد منکم فقد انکرنی و من عسی واحد منکم فقد عسانی.، لانکم منی و و انا منکم خلقتو من طینتی 
تو و امامان بعد از تو حجت خداوند هستند و امامان اعلامی  در بین بندگان هستند و اگر کسی این امامان را انکار کرد گویی من را انکار کرده است... و اگر کسی با این امامان مخالفت کند گویی با من مخالفت کرده است... زیرا شما از من هستید و من از شما هستم و از طینت من آفریده شده اید.

و همچنین در اشاره به حدیثی از امام صادق علیه السلام فرمودند : در این حدیث آمده است:

والمنکر لأخرنا کالمنکر لاولنا: کسی که آخرین نفر از ما را انکار کند گویی اولین ما را انکار کرده است.

امام صادق(ع) در حدیثی دیگر میفرماید: :« رأس کلّ خطیئه حبُّ الدنیا» (حب دنیا راس همه ی خطاهاست)

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)