پنج شنبه 01 تیر 1396

بر اساس آسیب شناسی در استان، باید تعاملات و برنامه ریزی ها بین دستگاه قضایی و حوزه های علمیه افزایش یابد

بر اساس آسیب شناسی در استان، باید تعاملات و برنامه ریزی ها بین دستگاه قضایی و حوزه های علمیه افزایش یابد

 

 

 

حضرت آیت الله موسوی جزایری، در دیدار با ریاست کل دادگستری و دیگر مدیران دستگاه قضائی استان خوزستان که به مناسبت هفته قوه قضائیه در بیت معظم له برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات این نهاد، افزودند: یکی از سخت ترین و طاقت فرساترین کارهای کیفی، کار دستگاه قضایی است که مسؤولیتی سنگین و خطیر داشته و دستاوردهای بسیار مهمی همچون احقاق حق و اقامه عدل، پیاده کردن موازین شرع اسلام از روی اجتهاد، استنباط، تدبر و تحقیق دارد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه وضعیت دستگاه قضائی استان قابل تقدیر است، اذعان داشتند: این دستگاه در حال ارتقاء کیفی است و این وضعیت هر ساله رو به بهبود است و مردم به خوبی می دانند که در 25 سال پیش وضعیت قضائی استان به علل مختلفی از جمله کمبود قضات ، رضایت بخش نبود. و اظهار نارضایتی ها و سوء ظن ها بسیار زیاد بوده است.

ایشان خاطرنشان کردند : امروزه با ارتقای وضعیت و بهبود کیفیت و تدبیرات اعمال شده از سوی ریاست دستگاه قضا و زحمات قضات، شاهد آرامش در استان هستیم. و کنترل بر فساد ها و جرائم در جامعه نیز بخوبی و هوشیارانه صورت میگیرد.

امام جمعه اهواز عنوان کردند: سوء ظن ها و بدبینی های صورت گرفته به قوه قضائیه، تنها نشات گرفته از بدبینی به اصل نظام اسلامی بود. که امروزه با تدابیر اعمال شده، این سوء ظن ها به حداقل رسیده است. زیرا که قضات نحیب و متدین تحت تأثیر شیاطین انس و جن قرار نمی گیرند. 

حضرت آیت الله موسوی جزایری با تاکید بر تعامل بیشتر دستگاه قضائی و حوزه خاطر نشان کردند: با آسیب شناسی در استان و تعاملات و برنامه ریزی منسجم تر بین دستگاه قضایی و حوزه های علمیه، بحران های اجتماعی کاهش می یابد.

ایشان افزودند: با تفکیک جرائم در شهرها، به وعاظ و روحانیان کمک خواهد شد تا مطالب و موضوع های منابر سخنرانی را تشخیص و در مساجد و رسانه ها برای مردم بیان کنند.

امام جمعه اهواز با تاکید اهتمام بیشتر بر زندانیان بعنوان مخاطبین اصلی، اظهار داشتند: برنامه های تربیتی، تذکرات اخلاقی، دروس معارف و اعتقادات دینی، تفسیر قرآن و احادیث اهل بیت(ع) را برای زندانیان انجام دهیم و در این زمینه حوزه و روحانیت آمادگی خود را اعلام می کند و همکاری های کنونی میان حوزه و دستگاه قضا باید بیشتر گردد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در پایان به پیچ و خم های قانون برای احیای حقوق و همچنین نقش اساسی دستگاه قضائي در اقتصاد مقاومتی تاکید کردند.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)