سه شنبه 30 خرداد 1396
روز_بیست_و_ پنجم ماه مبارک رمضان ویژه برنامه "سحرخیزان" شرح_زیارت_جامعه_کبیره

پیامبر اکرم(ص) رحمت للعالمین است

پیامبر اکرم(ص) رحمت للعالمین است


حضرت آیت الله موسوی جزایری در ادامه شرح زیارت جامعه کبیره با اشاره به فراز،

"سَعِدَ مَنْ وَالاكُمْ وَ هَلَكَ مَنْ عَادَاكُمْ"

خوش بخت است ، هر كه شما را يارى كند ؛ و هلاك است ، هر كه شما را دشمن دارد.
افزودند: بنابر آیات و روایات متعدد، آنان که از ائمه اطهار(ع) پیروی کنند رستگار، و آنان که با ایشان دشمنی در پیش گیرند به هلاکت خواهند رسید. همانطور که پیامبر اکرم(ص)، با اشاره به علی(ع)   فرموده است:

( و الذی نفسی بیده إنّ هذا و شیعته لهم الفائزون یوم القیامه

به ان خدائی جان من در دست قدرت اوست این علی (عیه السلام) و شیعیان او رستگارانند در روز قیامت )

حضرت آیت الله موسوی جزایری به نقل از امیرالمؤمنین (ع)، عنوان کردند:

( سَمِعْتُ رَسُولَ اللَّهِ ص يَقُولُ إِنَّ أُمَّةَ مُوسَى افْتَرَقَتْ بَعْدَهُ عَلَى إِحْدَى وَ سَبْعِينَ فِرْقَةً فِرْقَةٌ مِنْهَا نَاجِيَةٌ وَ سَبْعُونَ فِي النَّارِ وَ افْتَرَقَتْ أُمَّةُ عِيسَى ع بَعْدَهُ عَلَى اثْنَتَيْنِ وَ سَبْعِينَ فِرْقَةً فِرْقَةٌ مِنْهَا نَاجِيَةٌ وَ إِحْدَى وَ سَبْعُونَ فِي النَّارِ وَ إِنَّ أُمَّتِي سَتَفْتَرِقُ بَعْدِي عَلَى ثَلَاثٍ وَ سَبْعِينَ فِرْقَةً فِرْقَةٌ مِنْهَا نَاجِيَةٌ وَ اثْنَتَانِ وَ سَبْعُونَ فِي النَّارِ)

 ( شنيدم رسول خدا ميفرمود كه امت موسى پس از او هفتاد و يك فرقه شد و يك فرقه‏اش نجات يابنده و هفتاد فرقه‏اش در آتشند و امت عيسى پس از او به هفتاد و دو دسته شده‏اند كه يك دسته نجات يابنده و هفتاد و يك دسته در آتشند و همانا امت من به زودى پس از من هفتاد و سه گروه خواهند شد كه يك گروه نجات يابنده و هفتاد و دو گروه در آتشند.)

ایشان در ادامه خاطر نشان کردند: در قرآن کریم نیز آمده است: 

يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ إِنَّا أَرْسَلْنَاكَ شَاهِدًا وَمُبَشِّرًا وَنَذِيرًا 

وَدَاعِيًا إِلَى اللَّهِ بِإِذْنِهِ وَسِرَاجًا مُّنِيرًا 

اى پيامبر ما تو را [به سمت] گواه و بشارتگر و هشداردهنده فرستاديم
و دعوت‏كننده به سوى خدا به فرمان او و چراغى تابناك
(احزاب/۴۵- ۴۶)

حضرت آیت الله موسوی جزایری با اشاره به اهمیت تقدس اهل بیت(ع)، و تاکید بر این مهم، در آیات و روایات مختلف، خطبه ۱۰۵، نهج البلاغه را یادآور شدند:

حتّى بَعَثَ اللّه ُ محمّدا صلى الله عليه و آله شَهيدا وبَشيرا ونَذيرا ، خَيرَ البَريَّةِ طِفلاً ، وأنجَبَها كَهلاً ، وأطهَرَ المُطَهَّرينَ شِيمَةً ، وأجوَدَ المُستَمطَرينَ دِيمَةً؛

امام على عليه السلام : تا آن كه خداوند محمّد صلى الله عليه و آله را به عنوان گواه و نويد دهنده و هشدار دهنده فرستاد . در كودكى بهترين مردم بود و در ميانسالى نجيب ترين خلايق . اخلاق و خصالش ، پاكتر از همه پاكان بود و جود و كرمش ، سرشارتر و مداومتر از بخشندگان .

ایشان افزودند : در برخی از خطبه های نهج البلاغه و دیگر احادیث ائمه اطهار(ع) به اسوه و پیشوا بودن پیامبر(ص) و اینکه پیغمبر اسلام(ص) برای همگان " رحمه للعالمین" هستند، موکدا اشاره شده است. 

حضرت آیت الله موسوی جزایری با توجه به احادیث و روایات جعلی ، خاطر نشان کردند : 
در کتاب های معتبر اهل سنت، از جمله: "صحیح بخاری" ، "صحیح مسلم" و "فضائل الصحابه" روایات جعلی از پیامبر اسلام (ص) نقل شده است تا عمر و ابوبکر را مقدس جلوه دهند. و این برخلاف آیات مقدس قرآن کریم و احادیث اهل بیت(ع) می باشد. 

 

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)