جمعه 11 فروردین 1396

خطیب جمعه اهواز : حمایت از تولید داخلی بر ما واجب است / باید به محتوای جمهوری اسلامی پایبند باشیم

 خطیب جمعه اهواز : حمایت از تولید داخلی بر ما واجب است / باید به محتوای جمهوری اسلامی پایبند باشیم


خطیب جمعه اهواز در ایراد خطبه های نماز جمعه ، با اشاره به اهمیت ماه رجب و ضمن تبریک حلول این ماه مبارک ، فرمودند :  به ماه رجب المرجب، رجب الاصب ، نیز گفته میشود یعنی ماهی که در آن رحمت خداوند بر ما نازل میشود . 

ایشان افزودند : طبق برخی از روایات ، ماه رجب ، ماه امیرالمؤمنین (ع) ، ماه شعبان ، ماه رسول خدا(ص) و ماه رمضان،  ماه خدا و ماه امت خداست. 

خطیب جمعه اهواز ضمن تبریک  ۱۲ فروردین ماه ، روز پیروزی جمهوری اسلامی را یک نعمت الهی برشمردند و تاکید کردند :  جمهوری بودن نظام ، با رآی مردم و اسلامی بودن آن ، بر اساس تمامی شئون اسلام ناب محمدی منعقد گردیده است لذا همه باید به محتوای نظام جمهوری اسلامی پایبند باشیم . 

حضرت آیت الله موسوی جزایری ، امر انتخابات را بسیار ضروری دانستند و خاطر نشان کردند : این امور بدست خود مردم اداره می شوند . 

امام جمعه اهواز ضمن عرض تسلیت به مناسبت  شهادت حضرت امام علی الهادی (ع) ، تصریح کردند : ائمه اطهار علیهم السلام ،  همواره مرجع و پناهگاه عموم مردم بودند. از خلیل فراهیدی ( اعلم علمای عرب در ادبیات ) پرسیدند : "چرا شما شیعه علی (ع ) هستید ؟
خلیل فراهیدی پاسخ داد :
« استغناه عن الکل، و احتياج الکل اليه، دليل على انه امام‌ الکل.»
( به این دلیل که عامه مردم به حضرت علی (ع) محتاج بودند ولی ایشان از همه بی نیاز بود ).شخصی که اینگونه از دیگران بی نیاز باشد و دیگران به او نیاز داشته باشند،  خود دلیل بر امامت می باشد .

خطیب جمعه اهواز بعنوان گواه این امر از خلیفه دوم جمله ای را نقل کردند که اظهار میکرد : "خداوندا ! مرا زنده ندار که معظل و نا بسامانی حادث شود و ابوالحسن ،علی (ع )، به داد من نرسد .

ایشان همچنین حکایتی از زمان امام هادی (ع) نقل فرمودند ، که زنی ادعا کرد  حضرت زینب (س) ، می باشد و در نهایت متوکل عباسی در آن زمان ، در حضور دیگر علما ، از امام هادی (ع) در خواست کمک میکند ، آن حضرت فرمودند : "خداوند گوشت بدن فرزندان حضرت فاطمه (س)، را بر درندگان حرام کرده است ".سپس نردبانی آوردند و در محوطه ای که شش شیر بود امام داخل شدند پس از ورود امام تمام شیرها خود را به امام نزدیک کردند و  دست بر سر آنها  کشید.
سپس متوکل به آن زن گفت: داخل محل شیران برو آن زن گفت: شما را به خدا دست نگه دارید من ادعای باطلی کردم من دختر فلانی هستم تنگ دستی و فشار مرا به این کار وادار کرد.
در این هنگام مادر متوکل شفاعت کرد و او را نجات داد.

خطیب جمعه اهواز در خاتمه خاطر نشان کردند : در عصر حاضر نیز وجود حضرت مهدی (عج) ، همواره محافظ و پشتیبان ما می باشد .


حضرت آیت الله موسوی جزایری با اشاره به بی تدبیری سران کشورهای عرب و محکوم کردن موضع سخیف آنان ، عنوان کردند :  سران کشورهای  عرب در آخرین اجلاس خود در اردن به این جمع بندی رسیدند که باید با اسرائیل متحد شد و با ایران مقابله کرد . و این در حالی است که فلسطینی‌های مظلوم منتظر راه چاره ای از سوی این کشورهای  عربی هستند . 

خطیب جمعه اهواز اعلام کردند : ما بارها به کشور های اسلامی ، از جمله کشورهای عربی و غیر عربی ،  در حمایت از آنان ، آمادگی خود را اعلام نموده ایم . 

امام جمعه اهواز  با توجه به شعار سال ، به سخنانی از رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کردند و تاکید کردند : مردم و مسئولین بدانند که اقتصاد مقاومتی مسئله ای بسیار مهم و خاص می باشد در صورتیکه برخی افراد سودجو ، بیانات و اوامر رهبری را نادیده گرفته و به عواقب آن توجه نمیکنند . 

خطیب جمعه اهواز تصریح کردند : بر ما واجب است که بر تولید داخلی خود تکیه کنیم و ورود کالای قاچاق را از بنادر کشور مانع شویم . این در حالی است که مسئولین بنادر کشور اعلام کرده اند با استفاده از دستگاههای موجود ، قادر به تشخیص تمامی کالای قاچاق وارداتی نیستیم! 

ایشان در خاتمه پیگیری مسئله بیکاری را در سال جاری ، ابتدا در روستاها و سپس در شهر ها ضروری دانسته و در اولویت امور قرار دادند .

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)