شنبه 07 اسفند 1395

نماینده ولی فقیه در خوزستان خطاب به رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد و دارایی : بنده از تمام مسئولین بانک های استان که کم کاری کرده و قوانین ابلاغی دولت و مجلس را اجرا نمی‌کنند،  شکایت دارم. 

نماینده ولی فقیه در خوزستان خطاب به رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد و دارایی : بنده از تمام مسئولین بانک های استان که کم کاری کرده و قوانین ابلاغی دولت و مجلس را اجرا نمی‌کنند،  شکایت دارم. 


خطبه اول

خطیب نماز جمعه اهواز :
رسالت خطبه مبارکه فدک ، جلوگیری از تحریفات و تاویلات در دین بود. 

خطیب نماز جمعه اهواز فرمودند : ما باید از حضرت فاطمه (س) و مواریث علمی و فرهنگی که از این بزرگوار بجا مانده است درس بگیریم .

خطیب  نماز جمعه اهواز امروز در ایراد خطبه ها به تقوای الهی اشاره کردند و فرمودند خداوند  می فرماید: "  أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقاتِهِ وَ لا تَمُوتُنَّ إِلَّا وَ أَنْتُمْ مُسْلِمُونَ‌  وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَميعًا وَلا تَفَرَّقوا"
   که از همه ما خواسته است تا تقوا  پیشه کنیم و به ریسمان الهی متمسک و متحد گردیم و از تفرقه بپرهیزیم . 
 ایشان بیان کردند : امید است این توفیق را داشته باشیم تا خدا ترس گردیم و بفکر عواقب امر باشیم و اوامر الهی را اطاعت کنیم . 

خطیب نماز جمعه در ادامه فرموند : تقوا در درون انسان همچون ملکه ای در نفس انسان می باشد که به واجبات امر میکند و از محرمات برحذر میدارد.  

خطیب نماز جمعه اهواز با توجه به بزرگداشت ایام فاطمیه (س) ، تاکید کردند : ما باید از حضرت فاطمه (س) و مواریث علمی و فرهنگی که از این بزرگوار بجا مانده است درس بگیریم . این بانوی بزرگ علیرغم عمر کوتاه خود ، میراث عظیمی برای ما بجا گذارده است . فرزندان ایشان که حجج الهی هستند بگونه ای تربیت شده بودند که دین رسول الله و مواریث پیغمبر (ص ) را ادامه دادند .

ایشان با تاکید بر ارزش خطبه فدکیه آنرا مجموعه کاملی جهت معرفی دین دانستند و حدیثی از امام حسن عسکری (ع ) در این خصوص نقل کردند که می فرماید : نحن حجج الله علی خلقه و جدّتنا فاطمة حجة الله علینا» ما (اهل بیت) حجت های خدا بر خلق او هستیم و جدّة ما فاطمه (علیها السلام ) حجت خدا بر ما است.

ایشان افزودند : همچنین رسول خدا فرمود :دو چیز مایه نجات شماست،  قرآن کریم و اهل بیتم.  

خطیب نماز جمعه عنوان کردند : نهج البلاغه،  صحیفه سجادیه ، روایات ائمه و روایات معتبره  و خصوصا خطبه فدکیه،  همه " عدل القرآن " هستند . یعنی قرآن در یک کفه ترازو و اهل بیت در کفه دیگر قرار میگیرند. 

ایشان اذعان داشتند : نکته بارز خطبه فدکیه، جلوگیری از تحریفاتی است که در آن زمان بوجود آورده اند تا بتوانند اشتباهات خود را توجیه کنند . که البته نقطه شروع این تحریفات بعد از فوت رسول خدا بوده است . که بعد از فوت ایشان حضرت فاطمه (س ) اولین شخصی بود که علم این مبارزه را بدست گرفت . 

خطیب  نماز جمعه اهواز بیان داشتند : بانوی بزرگ اسلام در پاسخ به این تحریفات فرمودند : "چگونه این بدعت ها را بوجود می آورید در حالیکه کتاب خدا در بین شما حجت است که هم ظاهر و واضح است و هم زاهر و درخشنده . شما قرآن را به پشت سر انداخته اید و بسیار اشتباه میکنید که کتاب خدا را به وساوس شیطانی خود بدل میکنید. خداوند این را نمیپذیرد و در آخرت هم زیانکار خواهید شد ." 

خطیب نماز جمعه اهواز عنوان کردند : دلیل این تحریف این بود که می‌خواستند فدک را غصب کنند لذا ابوبکر گفت که رسول خدا(ص) گفته است« از ما پیامبران ارث برده نمی شود و انچه از ما باقی می ماند ، صدقه است و به عموم مسلمانان متعلّق است»

حضرت فاطمه (س) در پاسخ به این بدعت فرمودند : مگر پدر من خلاف قرآن چیزی بیان کرده است ! مگر نه این است که قرآن فرموده :
وَوَرِثَ سُلَيْمَانُ دَاوُودَ"
 سلیمان از داوود ارث برد . و همچنین ذکریا دعا کرد که خداوند فرزندی به وی بدهد تا وارث او و وارث آل یعقوب باشد ! 
"يَرِثُنِي وَ يَرِثُ مِنْ آلِ يَعْقُوبَ"

خطیب  نماز جمعه اهواز ابراز داشتند : این حدیث جعلی بعدها نیز در بین خلفای بنی امیه و بنی عباس اعتباری نداشت و حتی عمر ابن عبدالعزیز که بگفته اهل سنت انسانی فقیه و زاهد بوده است نیز، حدیث را تکذیب کرده و دستور داده است تا فدک به اهل بیت رسول خدا برگردانده شود . این حدیث همچنین از منظر عایشه ، همسر رسول اکرم (ص)، نیز مورد تایید نبوده است. و بدستور وی ،ابوبکر و عمر در محلی که عایشه از جانب رسول خدا به ارث برده بود ، دفن شدند . 
لذا حضرت فاطمه (س) در جمع مهاجرین و انصار در مسجد رسول الله (ص) خطبه فدکیه را با استدلال کافی از قرآن کریم ، ایراد کردند.

خطبه دوم 

امام جمعه اهواز امروز در ایراد خطبه ها با اشاره به اهمیت مسئله قدس مقدس عنوان کردند : این موضوع در جهان اسلام مسئله ای مهم و محوری بشمار می آید که رهبر معظم انقلاب نیز در بیانات روشنگرانه خود در کنفرانس بین المللی انتفاضه فلسطین ، بخوبی این مهم را به سران کشورهای اسلامی حاضر، متذکر شدند .

امام جمعه اهواز متذکر شدند : دشمنان می‌خواهند مسئله فلسطین در محاق بماند . از این رو جنگی که منشاء آن در سوریه است را براه انداختند و از سراسر دنیا مزدور جنگی را با عناوین مختلف بکار میگیرند و با هزینه های زیاد آنها را میخرند و تمام این هزینه ها بعهده عربستان می باشد .

ایشان افزودند : هدف این بود که یک قسمت از عراق و یک قسمت از سوریه که مجاور هستند بنام خود، یک کشور کنند و آنجا را متصرف شوند و همه این کارهای صعب را به این دلیل انجام میدهند تا فلسطین بعنوان یک امر مهم و سیاسی در جهان اسلام ، فراموش گردد . 
که البته تاکنون موفق نشده اند و  کار انها رو به زوال می باشند . 

حضرت آیت الله موسوی جزایری ابراز تاسف کردند که چگونه مردم عربستان خود را بخواب زده اند و متوجه نیستند که حکام آنان با پول ملت خود ، چه جنایاتی را مرتکب می شود . 

ایشان همچنین به موضوع اقتصاد مقاومتی اشاره و از جانب رهبری عنوان کردند که ایشان از هر سه قوا ارائه کارنامه خود در جهت اقتصاد مقاومتی،  تا پایان سال جاری ، را خواستار شده اند .

امام جمعه اهواز تصریح کردند : در خوزستان کل تصمیمات دولت در یک کار خلاصه شد و آن،  راه اندازی صنایع و کار خانجات نیمه رها شده است .که البته موانعی بر سر راه موجود بود از جمله : شخص وام گیرنده در این زمینه تا تسویه قطعی وام خود مجوز اخذ وام دیگر را نداشت که مصوب شد با دادن مهلت و تقسیط وام ،شخص بتواند دوباره وام بگیرد .
دومین مانع جرائم سنگین بود که همگی بخشیده شدند . 
و موضوع سوم ، بحث وثیقه وام بود که این مورد نیز منتفی گردید و خود کارخانه نیز بعنوان وثیقه قابل قبول اعلام شد . 

خطیب  نماز جمعه اهواز ابراز ناراحتی کرد : از مسئولین بانک های استان که کم کاری کرده و قوانین ابلاغی دولت و مجلس را که شرعی و قانونی می باشد اجرا نمی‌کنند،  شکایت دارم.

امام جمعه اهواز بیان کردند :
برای ما قابل توجیه نیست که چرا مسئولین بانکی استان علیرغم تذکرات ، همچنان قوانین دولت را تمکین نمی‌کنند.

ایشان متذکر شدند : از رئیس‌ کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد و دارایی و ریاست ستاد اقتصاد مقاومتی خواستارم بازرسی کنند چرا برخی از مسئولین استان از قوانین تمکین نمی‌کنند. در صورتی که در دیگر استان ها کار بخوبی صورت میگیرد. 

امام جمعه اهواز در پایان ، گزارشی از عملکردهای صورت گرفته شده در خصوص مسئله ریزگردها ارائه دادند و بیان داشتند : مسئولین پیگیر امر هستند و انجام کارها تا کنون روند خوبی داشته است . 

ایشان همچنین از شهادت یکی از نیروهای اعزام شده به استان در رابطه با حوادث اخیر ، در حین انجام ماموریت ، ابراز تاسف کردند و بعد از اقامه نماز جمعه بر پیکر این شهید نماز گزاردند .

پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)