سه شنبه 12 بهمن 1395
در دیدار مسئولین و اقشار مختلف مردم با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان :

حضرت آیت الله جزایری: وحدت و ایمان مردم و رهبری امام امت را رمز پیروزی انقلاب اسلامی دانست .

  حضرت آیت الله جزایری: وحدت و ایمان مردم و رهبری امام امت را رمز پیروزی انقلاب اسلامی دانست .

 

در  این مراسم ، حضرت  آیت الله جزایری با تبریک سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل ، گفت:  اگر عنایت حق تعالی ، وحدت ، ایمان مردم و رهبری امام امت نبود این انقلاب اسلامی به پیروزی نمی رسید . این چهار عامل مهم و تعیین کننده چنان به هم پیوسته و به اوج رسید که به فاصله 10 روز ، رژیم اهریمنی ، ظالم و طاغوتی پهلوی را به زباله دان تاریخ رفت.


وی گفت: در دهه فجر ، شاه خائن با وجود همه حمایت های آشکار و پنهان قدرت های جهانی از هستی ساقط شد و از نفس افتاد و نظام مبتنی بر اسلام و جمهوریت در ایران استقرار یافت. آیت الله موسوی جزایری با بیان اینکه هیچکس کمترین گمان را نمی کرد که ملت ایران با دست خالی ولی نیروی بر گرفته از ایمان رژیم سلطنتی 2500ساله را از هستی ساقط کند اظهار کرد: به لطف الهی این امر به ظاهر غیرممکن محقق شد. 


امام جمعه اهواز با تصریح بر این مطلب که اتحاد و یگانگی رمز پیروزی بود و ملت های دیگر نیز از ملت ایران درس گرفته اند و نهضت بیداری ، بسیاری از نقاط جهان را فرا گرفته است افزود: خداوند بر ملت ما منت نهاد و پیروزی را به ما هدیه داد که ما باید قدر آن را بدانیم و نسل های آینده نیز از دهه فجر عبرت بگیرند.


وی یاد و خاطره مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و آیت الله سیدعبدالکریم موسوی اردبیلی از یاران باوفا و صدیق امام راحل ، انقلاب و رهبری معظم انقلاب اسلامی را که امسال به دیار باقی شتافتند گرامی داشت و برای آنان طلب مغفرت و علو درجات کرد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز با گرامیداشت بیعت حضوری علما و مردم خوزستان با امام راحل در پانزدهم بهمن ماه 1357اشاره کرد و آن را برگ زرینی در تاریخ مبارزات مردم این دیار علیه ظلم و استعمار توصیف کرد.

حضرت آیت الله موسوی جزایری تصریح کرد: همه گروه های سیاسی اعم از چپ و راست ، اصلاح طلب و اصول گرا باید در خط انقلاب اسلام  و رهبری حرکت کنند و بدانند ما بیش از هر چیزی به وحدت و یگانگی نیاز داریم تا این انقلاب به حرکت پرشتاب و باصلابت خود ادامه دهد. 

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)