جمعه 01 بهمن 1395

امام جمعه اهواز : اگر بموقع برای ایمنی ساختمان پلاسکو هزینه اندکی صرف می‌شد اکنون با این خسارت جانی و مالی عظیم رو به رو نمی‌شدند.

 امام جمعه اهواز : اگر بموقع برای ایمنی ساختمان پلاسکو هزینه اندکی صرف می‌شد اکنون با این خسارت جانی و مالی عظیم رو به رو نمی‌شدند.


🔹🔹حضرت آیت‌الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهواز با دعوت مردم به تقوای الهی و با اشاره به آتش سوزی ساختمان پلاسکو در تهران گفت: این اتفاق بسیار تاسف آور و ناراحت کننده است.
وی با تاکید بر حماسه آفرینی جمعی از آتش نشانان در این حادثه گفت: آتش نشانان همیشه در جبهه هستند و جانشان در خطر است که این بار چند تن از آن‌ها در این ساختمان گرفتار شدند و متاسفانه هنوز از سرنوشت آن‌ها خبری در دست نیست. 
امام جمعه اهواز توضیح داد: در این ساختمان با وجود این که چندین بار اخطار داده شد اما ضوابط امنیتی و ایمنی رعایت نشد و کسی به آن اعتنا نکرد. 
وی بیان کرد: اگر همان موقع برای ایمنی این ساختمان هزینه اندکی صرف می‌شد اکنون با این خسارت جانی و مالی عظیم رو به رو نمی‌شدند. 
حضرت آیت الله موسوی جزایری اظهار کرد: در این حادثه علاوه بر این که بسیاری از عزیزانمان جانشان در خطر افتاد که اصلا نمی‌توان بر آن قیمتی گذاست سرمایه‌های بسیاری نیز در آتش سوخت. 
ساختمان تجاری پلاسکو در محدوده خیابان جمهوری تهران ساعت 8 و 5 دقیقه صبح روز گذشته(پنجشنبه) دچار حریق شد که پس از حدود سه ساعت، 15 طبقه ساختمان به طور کامل تخریب شد و فروریخت.
این حادثه منجر به شهادت تعدادی از نیروهای آتش نشان که مشغول امدادرسانی به مصدومان بودند، شد.
***خسارت سیل زدگان خوزستانی هنوز پرداخت نشده است 
خطیب جمعه اهواز با تذکر به مسئولان و ابراز نارضایتی ازپرداخت نشدن خسارت سیل زدگان سال گذشته در استان بیان کرد: سال گذشته در بعضی نقاط خوزستان شاهد سیلی عظیم بودیم که خانواده های بسیاری را گرفتار کرد اما تاکنون خسارت آن‌ها داده نشده است لازم است اقدام عاجلی در این زمینه صورت گیرد. 
فروردین سال جاری در نتیجه طغیان رودخانه دز به کشاورزان و دامداران 30 روستا اطراف دزفول و شوش در استان خوزستان خسارتهای بسیاری وارد شد.
خطیب جمعه اهواز در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که دوازدهم بهمن هرساله سالگرد پیروزمندانه بازگشت امام امت (ره) به وطن بعد از یک دوره تبعید و مظلومیت است توضیح داد: دست خداوند در کار بود و موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد که امیدواریم خداوند این پیروزی را به ظهور آقا امام زمان (عج) متصل کند.
وی تاکید کرد: به قول شاعر نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود لذا پیروزی که امام (ره) به دست آورد حاصل رنجی بود که برای آن کشید. 
حضرت آیت الله موسوی جزایری توضیح داد: بختیار به عنوان آخرین نخست وزیر شاه وقتی متوجه شد امام (ره) مصمم به بازگشت به میهن هستند دستور داد تا فرودگاه مهرآباد به وسیله تانک‌ها اشغال شود تا مانع ورود حضرت امام شود.
وی بیان کرد: بعد از این اتفاق بسیاری از علما از شهر های بزرگ ایران به تهران رفتند و در دانشگاه تهران تحصن کردند و مردم نیز در حمایت از این تحصن دسته دسته دیدن کردند البته ما در استان خوزستان نتوانستیم برویم چراکه اعتصاب صنعت نفت در استان خوزستان بسیار مهم بود و نمی‌توانستیم آن را به حال خود رها کنیم.
امام جمعه اهواز خاطرنشان کرد: با توجه به این که تحصن روز به روز در تهران بیشتر می‌شد بختیار مجبور شد اجازه ورود امام به کشور را بدهد و این غائله رژیم ختم به خیر شد.
در 12 بهمن سال 1357 سید روح‌الله خمینی (ره) پس از 14 سال تبعید به ایران بازگشت و در تهران مورد استقبال قریب به سه میلیون ایرانی قرار گرفت. این روز در تقویم رسمی ایران با عنوان آغازین روز دهه فجر، مشخص شده‌ است.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)