چهارشنبه 29 دی 1395
در جلسه رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز : 

نماینده ولی فقیه در خوزستان : پایداری اقتصاد مقاومتی در کشور مشروط به مقابله قاطعانه با قاچاق ارز و کالا می باشد .

 نماینده ولی فقیه در خوزستان : پایداری اقتصاد مقاومتی در کشور مشروط به مقابله قاطعانه با قاچاق ارز و کالا می باشد .


نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در جلسه با ریئس ستاد مبارزه به قاچاق کالا و ارز ، عنوان کرد : برای جدیت در امر اقتصاد مقاومتی باید مشاغل خانگی را در شهر ها و روستاها پیگیری کرد و انواع تولیدات دامی ، باغی و طیور را در روستاها به راه انداخت .
وی افزود : تنها در اینصورت میتوان تا حدودی معضل بیکاری را حل کرد و آنرا دستاورد اقتصاد مقاومتی برشمرد . 
حضرت آیت الله موسوی جزایری تاکید کرد : همه این راهکارها در راستای امر مهم اقتصاد مقاومتی مشروط به مقابله قاطعانه و سرسختانه با قاچاق ارز و کالا می باشد . 
وی بیان کرد : خوزستان باید طرح های عملیاتی در روستاها و شهر ها در مقوله های جداگانه به کشور ارائه دهد . که البته  تاکنون پیشرفت قابل توجهی را در کار شاهد بوده ایم .
نماینده ولی فقیه در خوزستان به سود های بالای وام ها اشاره کرد و گفت : با سود های رایج در بانک ها نمی توان براحتی در این مسیر پیش رفت لذا با مساعدت  و پیگیری های لازم توانستیم با سود های بسیار کم این طرح ها را عملی کنیم . 
حضرت آیت الله موسوی جزایری مشکل دیگر را قاچاق کالا عنوان کرد و ضمن قلمداد کردن آن بعنوان خطر بزرگ و جدی در پیشبرد اقتصاد مقاومتی ، ابراز داشت : قاچاق کالا تمام معادلات در تولیدات و منافع داخلی را بهم می‌ریزد. 
وی افزود :گفته رهبر معظم انقلاب : " قاچاق را هر جا دیدید آتش بزنید " ، بسیار بیان کوبنده ای ست و تنها دلیل ابراز آن،  مصلحت جامعه می باشد . 
نماینده ولی فقیه در خوزستان دو مورد : بیکاری و رکود اقتصادی را از عوامل اعتراض جمعیت بیکاران به نظام دانست و خاطر نشان کرد : بیکاری و قاچاق خطرات جدی برای ما هستند . 
حضرت آیت الله موسوی جزایری در پایان بر قاطعیت و جدیت سرسختانه در مبارزه با قاچاق تاکید فراوان کرد و گفت : همه باید بیانات رهبری را در این خصوص جدی بگیریم و با توجه به درآمد های بالای قاچاق ، مجازات های سنگینی نیز تعیین گردد .

 

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)