چهارشنبه 19 آبان 1395

آیت الله موسوی جزایری: جنایت آل سعود در یمن مغایر قوانین بین المللی و غیرقابل توجیه است

آیت الله موسوی جزایری: جنایت آل سعود در یمن مغایر قوانین بین المللی و غیرقابل توجیه است

🔸جنایت آل سعود در مجلس عزاداری در یمن و شهادت و مجروح شدن صدها نفر در آن را محکوم می کنیم و ان شاالله خداوند هر چه زودتر آل سعود را به کیفر اعمال رسانده و پیروزی را نصیب ملت یمن کند.
🔸شهادت عزادران یمنی از نظر قوانین بین المللی هیچ گونه توجیهی ندارد، این عمل ننگین و خلاف قوانین بین المللی در روز روشن واقع که آمریکا تاکنون آن را محکوم نکرده است؛ هر چند که سازمان ملل این جنایت را محکوم کرد.
🔸آمریکا در صورت اعدام قاتلی در جمهوری اسلامی ایران صدایش در آمده و ادعای حقوق بشر و دفاع از قاتل را بیان می کند، حالا این کشور مدعی حقوق بشر، در برابر شهادت صدها عزادار یمنی بدون هیچ دلیلی سکوت می کند.
🔸در سفر هیأت عراقی که به ایران داشتند آنها آمادگی خود را برای تحکیم روابط اعلام کردند و امیدوارم روابط دوستانه و برادرانه و وحدت آفرین میان این دو کشور همسایه بیشتر شود.
🔸صدام خبیث عدم اتحاد دو کشور را خواستار بود اما ملت ولایتمدار عراق تقویت روابط و اتحاد را خواهان است و امیدواریم که مسؤولان استانی و کشوری پاسخی مثبت در این باره بدهند.
🔸ورود بدون اجازه به خاک یک کشور، خلاف قوانین بین المللی و اشغالگری محسوب می شود و دولت ترکیه باید به این اقدامات پایان دهد.
🔸روسیه در مذاکرات خود با آمریکا به صورت علنی به عدم صداقت آمریکا و حمایت آن از تروریست ها و اقدامات بر ضد دولت قانونی سوریه اذعان کرد.v

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)