چهارشنبه 19 آبان 1395

دیدار سردار اشتری با حضرت آیت الله موسوی جزایری

دیدار سردار اشتری با حضرت آیت الله موسوی جزایری

 

در ابتدای این دیدار سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، گزارش مشروحی از فعالیت های انجام شده توسط تمامی نهادهای این دستگاه ارائه کرده و با اشاره به مراحل صدور روادید زائران اربعین حسینی اظهار داشت: نیروهای دست اندر کار به صورت سه شفیت در حال انجام فعالیت هستند؛ 

وی با تاکید بر به عدم صدور روادید در گذرگاه های مرزی اظهارداشت: با توجه به ازدهام و حجم بالای درخواست های صدور روادید، زائران حسینی پیگیری این امر را به روزهای منتهی به اربعین حسینی نسپارند.

فرمانده نیروی انتظامی به تمهیدات و تدابیر اندیشیده شده از سوی راهنمایی و رانندگی اشاره و درخصوص سایر آمادگی های نیروی انتظامی بیان داشت: مباحث امنیتی با هماهنگی تمامی دستگاههای نظامی انجام شده و وضعیت امورات گذرگاه های مرزی بسیار مطلوب و مناسب است.

سردار اشتری حفظ امنیت، آرامش و آسایش هموطنان را وظیفه ذاتی پرسنل نیروی انتظامی دانست و افزود: نیروی انتظامی با تمام قوا وارد عرصه خدمت رسانی به زائران اربعین حسین شده و اقدامات لازم در استان خوزستان نیز انجام شده است.

وی در پایان بیانات خود به نقش تأثیرگذار حضرت آیت الله موسوی جزایری در ساماندهی مسائل مربوط به اربعین حسینی اشاره و ضمن یادآوری خاطراتی از دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: ایشان همواره دلگرمی رزمندگان اسلام در منطقه بوده و اکنون بازوی توانمند مقام معظم رهبری در خطه ولایتمدار خوزستان هستند.

در ادامه این دیدار حضرت آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز ضمن تسلیت سوگواری اباعبدالله الحسین(ع)، به خدمات ارزنده نیروهای نظامی و انتظامی در فراهم سازی شرایط مناسب برای زائرین اربعین حسینی اشاره و اظهارداشت: بحمدلله نسبت به سالهای آغازین حرکت عظیم پیاده روی اربعین حسینی، پیشرفت ملموسی در مدیریت و خدمت رسانی حاصل شده است که نتیجه عزم راسخ و اراده قوی نشأت گرفته از عشق و ارادت مدیران و مسئولین دست اندرکار می باشد.

زعیم حوزه های علمیه به بیان مواردی از فعالیت های گسترده و بی نظیر نهادها در قسمت های مختلف خدمت رسانی به زائرین حسینی پرداخت و پتانسیل تحقق این موضوع را عشق به حضرت اباعبدالله الحسین(ع) دانست.

امام جمعه اهواز با اشاره به آغاز حرکت کاروان های پیاده روی زائرین حسینی و حضور چشمگیر تمامی اقشار و سنین در این راهپیمایی میلیونی، اذعان داشت: این حرکت عظیم از برکت های انقلاب اسلامی می باشد که اکنون بدین صورت شکوفا شده است.

حضرت آیت الله موسوی جزایری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امکان بروز اتفاقات غیرقابل پیش بینی در این ایام بویژه پیرامون موضوع صدور روادید و خروج از کشور محتمل است، خاطرنشان کرد: اعطای اختیارات ویژه به مسئولین استانی جهت حل چنین مشکلاتی بسیار مفید خواهد بود و درخواست داریم که در حد امکان این اختیارات به مسئولین استانی داده شود.

وی در پایان امکان بروز ضعف و کمبود امکانات از سوی گذرگاه های عراق را دیگر مسئله احتمالی دانست و با بیان اینکه نیروهای نظامی عراقی ممکن است درخواست کمک هایی پیرامون تجهیزات یا عوامل انسانی از همتایان ایرانی خود داشته باشند، تاکید کرد: همکاری با آنها زمینه ساز رفاه حال بیشتر زائران ایرانی در عراق خواهد بود و درخواست داریم در صورت صلاحدید، این امکان به نیروهای مرزی استان خوزستان داده شود.

(چهارشنبه مورخ 95/8/12)

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)