چهارشنبه 19 آبان 1395

سخنرانی حضرت آیت الله موسوی جزائری در جمع دبیران ستاد اقامه نماز وزرات نفت

سخنرانی حضرت آیت الله موسوی جزائری در جمع دبیران ستاد اقامه نماز وزرات نفت

 

🔶🔹ایشان که به دعوت مسئول قرارگاه فرهنگی ستاد اقامه نماز وزرات نفت در استان خوزستان و مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در جمع کارکنان و مدیران این شرکت حضور یافته بودند در ابتدای سخنان خود با  اشاره به رشد تولید نفت در این شرکت که موجبات مایوس شدن دشمنان و یاوه گویان را فراهم نمود از تلاشهای مدیرعامل و کارکنان زحمتکش شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکتهای تابعه که بیش از هشتاد درصد نفت کشور را تولید می کنند تقدیر و تشکر کرد.

🔶🔹ایشان در موضوع نماز گفتند:" ما اگر همه چیزمان درست باشد روزه بگیریم، حج برویم، زکات بدهیم جهاد هم بکنیم (که البته سخت است) خمس هم بدهیم (که خیلی سخت است) و همه کارهای خوب را انجام بدهیم اما نماز نخوانیم هیچ اعتباری به این کارهای نیست. اینها در معرض سیل بنیان کن شیطان است مثل ساختن یک قصر است در معرض سیل بنیان کن. اگر نماز نباشد  این خیمه عمودی ندارد. پیامبر ص دستور فرمود مردم را صدا بزنید برای نماز، بگوئید«حی علی الصلاة » بعد بگوئید «حی علی الفلاح » بشتابید به سوی رستگاری خودتان بعد فرمود بگوئید «حی علی خیرالعمل» بشتابید به سوی بهترین کارها، یعنی از روزه زکات از خمس از همه انها بهتر است."

🔶🔹زعیم حوزه های علمیه خوزستان با اشاره به حذف حی علی خیر العمل در دوره خلیفه ثانی و منحصر کردن این فقره اذان به اذان صبح گفت: « افتخار ما شیعیان این است که بر سنت پیامبر مانده ایم و حیّ  علی خیر العمل را می گوئیم و مذهب ما مذهب کشف الحقائق جعفر بن محمد الصادق ع است که گفت ما تغییرات پس از رحلت رسول خدا را قبول نداریم و به همان سنت نبوی پایبند هستیم یعنی اسلام ناب محمدی.»

🔶🔹آیت الله موسوی جزائری با اشاره به حقانیت راه شیعیان علی بن ابیطالب که همانا راه و سیره رسول خداست فرمودند:« امروز می بینیم که سعودی ها با ما مخالف هستند و این همه عناد می ورزند مگر چه ضرری به آنها  رسانده ایم؟ یمنی ها چه تقصیری دارند که مورد دشمنی سعودی قرار گرفته اند؟ چون ملت یمن محب علی و ائمه هستند نهج البلاغه و صحیفه سجادیه می خوانند و برای امام حسین عزاداری می کنند و می خواهند بر اساس اعتقادات خود یک حکومت تشکیل دهند مورد تهاجم شبانه روزی عربستان قرار گرفته اند. عربستان چه حجتی دارد در این تهاجمات بر این مردم مستضعف و بیچاره؟
خانه ها را روی سر زن و بچه خراب می کنند.»

🔶🔹ایشان با اشاره به آیات و روایات قتل مومن و مسلمان را حرام دانست  و سعودی ها  را عمل کننده به خواست استکبار و صهیونیست اعلام کرد. نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در مورد اهمیت برنامه ریزی  برای ترویج نماز و مهم بودن ستادهای اقامه نماز گفتند:هر چه داریم از نماز است و باید برای اصل نماز خواندن روی مردم کار شود. بعد از اینکه فرض کردیم همه مردم نمازخوان هستند باز هم کار ستاد اقامه نماز تمام نمی شود چون هزاران رقم نماز داریم مانند نماز باحال، نماز بی حال، نماز جماعت، نماز فرادی، نماز صحیح و نماز غلط. با طمانینه و بی طمانینه بطوری که یکی از علما کتابی در باب مستحبات نماز نوشته و عدد آن را به چهار هزار رسانیده است به نام «نفیله» بعد از اینکه یکی از علما کتاب الفیه را نوشت که هزار حکم در واجبات نماز است. یعنی همین یک نمازی که می خوانیم چهار هزار مستحب دارد تا برسیم به صلاة الخاشعین و صلاة العارفین.

🔶🔹توصیه می کنم کتاب « آداب نماز» که از آثار امام خمینی (ره) است  را بخوانید هر چند کتاب سر الصلاة عربی است و مشکل است اما این کتاب فارسی است و ما را می برد به عوالم ملکوت. پس ما همیشه به ستاد نماز نیازمندیم آن وقتی که جسم نماز را زنده کردیم نوبت می رسد به روح نماز.»

🔶🔹امام جمعه اهواز در پایان سخنان سی و پنج دقیقه ای خود توسلی به امام حسین علیه السلام داشتند و نماز ظهر عاشورای امام حسین علیه السلام  را برای مستمعین و حاضرین در صفوف نماز جماعت تشریع کردند ایشان در روضه خوانی خود مهلت خواستن امام از دشمن برای اقامه نماز را نشانه اهمیت نماز در نگاه امام حسین علیه السلام معرفی کردند و گفتند با وجودی که به امام اجازه و مهلت داده نشد اما امام به نماز ایستادند و در این راه یاران امام به شهادت رسیدند.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)