سه شنبه 09 آذر 1400

دیدار طلاب اندونزیایی حوزه علمیه قم با آیت الله موسوی جزایری

دیدار طلاب اندونزیایی حوزه علمیه قم با آیت الله موسوی جزایری

گروهی از طلاب اندونزیایی حوزه علمیه قم با آیت الله موسوی جزایری، زعیم حوزه علمیه خوزستان دیدار کردند.
آیت الله موسوی جزایری در این دیدار که حجت الاسلام والمسلمین علی نژاد و هیأت همراه حضور داشتند، با بیان اینکه فرصت ها برای درس خواندن محدود است، اظهارداشت: شما طلاب عزیز از راه دوری آمده اید و در جوار کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) ساکن و توفیق تحصیل در حوزه علمیه قم را به دست آوردید.
زعیم حوزه علمیه خوزستان با اشاره به اینکه آیت الله عبدالکریم حائری به بازسازی حوزه علمیه قم پرداخت، خاطرنشان کرد: این حوزه از زمان معصومین برپا بود، شما برای کسب علم از راه دوری آمده اید، یرای علمی که در راه رضای خدا باشد، گام بردارید.
وی خطاب به طلاب اندونزیایی با بیان اینکه نباید به دنبال تاج مزین به طلا و نقره بود، تصریح کرد: محمدرضا پهلوی، تاج پر از طلا بر سر داشت اما عاقبت آن تاج بر زمین افتاد و آواره غربت شد و مورد توجه کسی قرار نگرفت.
آیت الله موسوی جزایری با بیان اینکه تاج رسول خدا(ص) همواره مورد احترام است، تأکید کرد: مردم، صاحبان تاج رسول الهی(عمامه) را محترم می دانند، ولی فقیه می دانند و اطاعت شان می کنند؛ زیرا علما، ورثه انبیاء هستند.
زعیم حوزه علمیه خوزستان به نقل خاطره عمامه گذاری طلبه جوانی به دست امام امت و توصیه معظم له مبنی بر درس خواندن برای خدا اشاره کرد و گفت: پاسخگویی سوالات دینی و شبهات مطرحه، آموزش، ارشاد و هدایت مردم و اجتهاد احکام خدا برای مردم با درس خواندن امکان پذیر است.
وی با بیان اینکه افراد مقاصد و اغراض مختلفی در کسب علم دارند، ادامه داد: عالم ربانی با خدا معامله می کند و در فکر نجات دیگران است اما عابد به نجات خود می اندیشد؛ از این رو تفاوت بسیاری میان عالم و عابد وجود دارد.
وی گفت: شیعه علی هر جا باشند، برادر و از یک خانواده هستند؛ چون در خیمه ولایت قرار دارند.
آیت الله موسوی جزایری در پایان عنوان داشت: مردم اندونزی نسبت به مذهب تشیع انعطاف بیشتری دارند.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)