دوشنبه 01 آذر 1400
در مراسم افتتاح مرکز علمی آموزشی سردار شهید علی هاشمی عنوان شد

عقب ماندگی ها در فضای مجازی جبران شود

عقب ماندگی ها در فضای مجازی جبران شود

آیت الله موسوی جزایری، زعیم حوزه علمیه خوزستان، در مراسم افتتاح مرکز علمی آموزشی سردار شهید علی هاشمی با تبریک هفته بسیج و تأسیس مرکز مذکور بیان داشت: با همراهی شهید هاشمی ستاد پشتیبانی جنگ را در تهران راه اندازی کردیم که مصوباتش جنبه قانونی داشت و در سراسر کشور اجرا می گردید، خوشبختانه مصوبات به همان شکلی که طرح کردیم را خدمت امام رساندیم و وی هم تأکید کرد که مصوبات به سان مصوبات شورای عالی انقلاب با پشتیبانی امام اجرایی گردد.
زعیم حوزه علمیه خوزستان با اشاره به اینکه مصوبات جنبه قانونی پیدا کرده بود، بیان داشت: این مصوبات کارهایمان را در جنگ ها پیش برد، خلأهای قانونی بسیاری داشتیم، ستادی که شهید هاشمی به عنوان دبیر و مدیر در آن مشغول بود دست ما را در جنگ باز نمود.
آیت الله موسوی جزایری با بیان اینکه همت بلند، شهامت و ریسک پذیری از خصلت های شهید هاشمی به عنوان یک فرمانده میدانی بود، تأکید کرد: ان شاءالله فرزند، شهید راه پدر را ادامه بدهد و سرپرستی مرکز علمی آموزشی شهید هاشمی گویای چنین امری است.
نماینده مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در فضای مجازی ضعیف هستیم، اضافه کرد: دشمن به روی فضای مجازی سرمایه گذاری بسیاری کرده است و در سطح دنیا به فعالیت گسترده می پردازد اما باید اعتراف کرد که ما در بحث فضای مجازی عقب ماندیم.
آیت الله موسوی جزایری با ضروری دانستن جبران عقب ماندگی ها در فضای مجازی خاطرنشان کرد: شبکه الاهواز را در برابر 30 تا 40 شبکه ماهواره ای معاند که هدفی جز فتنه گری و فسادانگیزی در کشور ندارند، راه اندازی کردیم، فعالیت های ماهواره ای ما ناکافی است.
وی با بیان اینکه شبکه های سیاسی، مذهبی و فرهنگی مخالفان بصورت یکپارچه برای پیش بردن اراجیف شان به دروغ متوسل می شوند، تصریح کرد: بودجه های کلانی برای شبکه های ماهواره ای، فضای مجازی و عوامل داخلی از سوی دشمنان نظام اسلامی اختصاص داده می شود تا به شبهه افکنی و تحریف واقعیت ها بپردازند و ذهن ها را منحرف نمایند.
زعیم حوزه علمیه خوزستان با بیان اینکه پاسخ به شبهات القایی دشمنان در فضای مجازی باید تقویت شود، گفت: در شبکه به چنین شبهاتی پاسخ داده می شود اما ضروری است که فعالتر باشند.
وی با تشکر از تلاش های حجت الاسلام والمسلمین علی نژاد و همراهان در راه اندازی مرکز علمی آموزشی شهید هاشمی عنوان داشت: ان شاءالله نسل جدیدی که خود را وقف اسلام و ولایت اهل بیت(ع) کرده است، در این مرکز، آموزش های لازم را ببینند.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)